Tag Archives: me afat 10-vjeçar

‘Viza e parë amerikane’ me afat 10-vjeçar, Rama: Rritje e bashkëpunimit me SHBA-të

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar sot pas lajmit të shpërndarë nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dhënien e vizës së parë amerikane e vlefshme për 10 vjet. Në një postim në Facebook, Rama e quajti njoftimin e ambasadës si “lajm të bukur në 100-vjetorin e marrëdhënieve midis SHBA-ve dhe Shqipërisë”. “Rritet me 10 vjet vlefshmëria e …

Read More »

Nga sot, fillon aplikimi për vizat amerikane me afat 10-vjeçar, çfarë duhet të dini

Duke filluar nga sot, hyn në fuqi vendimi për dhënien e vizave amerikane me afat 10-vjeçar për qëllime turistike apo biznesi. Lajmin e dha fillimisht ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim. Aplikantja e parë që mori vizën amerikane me afat të zgjatur, ishte një vajzë me të cilën Yuri Kim ndau një fotografi. Vizat e reja do të jenë …

Read More »