Tag Archives: ”Mbreteresha”

Pezullohen ndeshjet e Premier League, Ronaldo me mesazh prekës për Mbretëreshën

Tani është zyrtare: ndeshjet e Premier League, të planifikuara për t’u luajtur këtë fundjavë, janë shtyrë “në shenjë respekti për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II”. Këtë e komunikoi vetë Premier League përmes një njoftimi për shtyp. “Në një takim mëngjesin e sotëm, klubet e Premier League i bënë homazhe Madhërisë së Saj, Mbretëreshës Elizabeth II, – thuhet në shënim. – …

Read More »

Xhudo, “mbretëresha” e Japonisë, 8 medalje ari në Lojërat Olimpike

Japoni, “Tokyo2020” dhe Xhudo. Ky është kombinimi perfekt në këto Lojëra Olimpike. Vendi organizatorë po shijon në maksimum disiplinën e tyre të preferuar, xhudon. Nga 15 medalje ari që kanë siguruar deri më tani në këto Lojëra Olimpike, 8 medalje Japonisë ia ka dhuruar pikërisht xhudo. E fundit ishte ajo për peshat deri në 107 kg për meshkuj ku Aaron …

Read More »