Tag Archives: mbështetje financiare

Johnson takim me Zelenskyyn, mbështetje financiare dhe ushtarake për Ukrainën

Kryeministri britanik Boris Johnson ka qenë sot në një vizitë në Kiev ku është takuar me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy. Takimi i Johnson me Zelesnkyyn u njoftua fillimisht nga ambasada ukrainase. Johnson ka zbardhur detaje nga takimi me presidentin Zelenskyy, ku thekson se kanë biseduar për ndihmën e re ushtarake dhe financiare që Britania e Madhe do të dërgojë në …

Read More »