Tag Archives: Mbështesim integrimin

Konferenca ndërqeveritare, Alibeaj: Mbështesim integrimin, por ka ende punë! Qeverisja e Ramës një dështim për rrugëtimin europian

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka përshëndetur vendimin e Maqedonisë së Veriut për miratimin e propozimit francez që zgjidh ngërçin me Bullgarinë duke i hapur kështu rrugën e negociatave me BE. Përmes një postimi në  “Facebook”, Alibeaj shkruan se ka ende shumë rrugë për të bërë dhe kushte për të plotësuar teksa shton se qeverisja e Edi Ramës ka …

Read More »

Ambasadori bullgar: Mbështesim integrimin pa kushte për Shqipërinë

Ambasadori i Bullgarisë në Tiranë, Momtchil Raytchevski foli për integrimin e vendit tonë dhe të Maqedonnisë së Veriut. Ai ritheksoi se Bullgaria e mbështet integrimin pa kushte për Shqipërinë, ndërsa për MV tha se janë në bisedime intensive. “Presidenti Meta sapo mbylli vizitë zyrtare në Sofie ku presidenti Bullgar nënvizoi përkrahjen pa kushte të Bullgarisë për integrimin e Republikës së …

Read More »