Tag Archives: mardhenia kosove -serbi

Albin Kurti: Jemi gati t’ia zgjasim dorën Serbisë, nëse ata e lirojnë grushtin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nga punimet e Forumit të Paqes në Paris (PPF) gjatë një intervistë ka folur për të arriturat e Kosovës gjatë qeverisjes së tij dhe më pas ka përmendur edhe normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas kryeministrit, marrëdhëniet mes dy vendeve as pas më shumë se një dekade nuk kanë pasur përmirësim. Ai thotë …

Read More »