Tag Archives: Manjani:

Manjani me deklaratën epike për Majkon

Dy ditë më parë Alqi Bllako hoqi dorë nga mandati i deputetit të PS-së, nisur nga kërkesa e SPAK për arrestimin e tij si i dyshuar për përfshirjen në aferën e inceneratorëve. Pas largimit të Bllakos në bazë të renditjes në listë, këtë pozicion pritet që ta marrë tashmë socialisti Pandeli Majko. Nisur nga dyshimet që u hodhën mbi arrestimin …

Read More »

Manjani: Do sillet PD si parti e përgjegjshme, apo do të copëtohet si kuvli vulash

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me atë që po ndodh sot në Partinë Demokratike. Manjani shkruan shkruan se rreth 60 % e delegatëve të Kuvendit të PD kërkojnv mbledhjen e tij dhe në kushte të tilla nuk ka vulëmbajtës që mund ti pengojë. “Rregulli është i qartë: kur vetëmblidhet kongresi, për …

Read More »