Tag Archives: luftes ne Ukraine

Merkel: Nuk kisha fuqi për bisedime me Putinin, para luftës në Ukrainë!

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se ka dashur të organizojë bisedime mes palës evropiane dhe presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, një vit para pushtimit të Ukrainës. Por, ajo tha se në fund e kishte parë se nuk kishte mjaftueshëm fuqi për të ndikuar te presidenti rus, pasi që ishte në fund të mandatit të saj. Merkel tha të enjten se …

Read More »