Tag Archives: Lista e plotë e fituesve

Oscar/ Lista e plotë e fituesve, “CODA” shpallet filmi më i mirë për 2022

Çmimet e 94-ta të Akademisë Oscars u prezantuan mbrëmjen e kaluar. “CODA”, është shpallur filmi më i mirë. Ky film që ka në qendër njerëzit që nuk dëgjojnë dhe përpjekjet e tyre për të kuptuar botën, mori çmimin e madh. Me regji dhe skenar të Sian Heder, “CODA” u nominua gjithashtu për “Aktorin më të mirë në rol joprotagonist” dhe …

Read More »