Tag Archives: Linda Thomas-Greenfield

Lufta në Ukrainë/ Ambasadorja Amerikane në OKB ‘shigjeton’ Putinin nga Shqipëria

Ambasadorja Amerikane në OKB Linda Thomas-Greenfield gjatë një interviste me gazetarin Blendi Fevziu në emisionin “Opinion” foli për çështjen e Ukrainës , ndërsa e cilësoi atë një luftë të paprovokuar. Greenfield, pohoi se ky është një sulm ndaj të gjitha dhe kartës së OKB-së. “Do të vazhdojmë t’i dënojmë. Dhe kur të mos mundemi në skenën e Këshillit të Sigurimit, …

Read More »

Vizitë dy ditore në Tiranë, ambasadorja e SHBA në OKB takon sot Begajn dhe Ramën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OKB, Linda Thomas-Greenfield ka mbërritur ditën e djeshme në Tiranë. Thomas-Greenfield do të qëndrojë në Shqipëri për dy ditë, ku do të zhvillojë takime me krerët më të lartë të vendit. Thomas sot do të zhvillojë një bisedë më presidentin Bajram Begaj si dhe me kryeministrin Edi Rama. Zyrtarja e lartë do …

Read More »