Tag Archives: lëkundjet ndihen

Dy tërmete pak pas mesnate në Shqipëri, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë

Në vend janë regjistruar lëkundje sizmike pak pas mesnatës, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Tërmeti i parë ishte më i fuqishëm, me magnitudë 4 ballë i shkallës rihter dhe thellësi 12 km. Epiqendra e tij ishte në Bajram Curri, Tropojë. Në po të njëjtën zonë ka rënë edhe tërmeti i dytë, i cili kishte magnitudë më të …

Read More »