Tag Archives: largimi nga institucionet

Pas vendimit, edhe zyrtarët serbë që punojnë në Policinë e Kosovës zhveshin uniformat

Lista Serbe ka vendosur sot që pjesëtarët e saj të largohen nga institucionet e Kosovës. Goran Rakiq ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministrit për Komunitete dhe Kthim. Ai ishte ministri i vetëm serb në Qeverinë “Kurti 2”. Pas vendimit, edhe zyrtarët serbë që punojnë në Policinë e Kosovës kanë zhveshur uniformat. Ky vendim është marrë pas një takimi të …

Read More »