Tag Archives: lajmet per shqiperine

Ambasadori i Britanisë: I zhgënjyer nga lajmet e mediave britanike. Shqipëria vend mikpritës, i ftoj anglezët ta vizitojnë

Në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Britanisë që kujtohen sot përmes një konferencë ndërkombëtare Akademia e Studimeve Albanologjike (Instituti i Historisë), ambasadori i Britanisë Alaistair King-Smith teksa shprehu vlerësimin për historikun e këtij raporti u ndal edhe në debatin që është krijuar së fundmi për emigrimin e shqiptarëve drejt Britanisë. Ambasadori King-Smith tha se është i …

Read More »