Tag Archives: Lajda Porja

A do të kemi “bomba polare”? Lajda Porja zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin në pjesën e dytë të muajit janar

Meteorologia Lajda Porja në një lidhje për Abc Live me gazetaren Sibora Bitri tha se moti i ngrohtë do të vijojë dhe për disa ditë por në pjesën e dytë të Janarit pritet të ketë ulje temperaturash. Pritet që të ketë prezencë të reshjeve të shiut dhe dëborës pas 13 Janarit. “Nuk presim të kemi ndonjë të ftohtë ekstrem sikurse …

Read More »