Tag Archives: kundër alergjive

Ushqimet me vitaminë B5, kundër alergjive

Vitamina B5 e njohur ndryshe si acidi pantotenik është shumë e rëndësishme për organizmin. Ajo vjen në ndihmë kundër rënies së flokëve, alergjive, stresit, ankthit, çrregullimeve me frymëmarrjen dhe problemeve me zemrën. Ajo rrit imunitetin, zbut osteoartritin, shenjat e plakjes së parakohshme, mban nën kontroll diabetin dhe rrit rezistencën kundër një sërë infeksionesh. Një ushqyerje e pasur nënkupton praninë e …

Read More »