Tag Archives: kryetar bashkie

Kandidati per kryetar bashkie ne Himare

Kreshnik Collaku Ky eshte kandidati per kryetar bashkie ne Himare,i mbeshtetur nga Rithemelimi dhe PBDNJ. Asnje nga pjeset e PD nuk mund te mbeshtese nje kandidat per Himaren qe ben fushate me flamurin e Vorio Epirit. Une u kerkoj miqeve te rithemelimit qe sado te ndare te jemi ne shume ceshtje duhet refuzojme bashke nje kandidat qe sfidon integritetin territorial …

Read More »

Zgjedhjet vendore mes 15 prillit e 15 majit 2023?! PS mbledh sot Kryesinë! Do diskutojë përzgjedhjen e kandidatëve për kryetar bashkie

Partia Socialiste ka filluar përgatitjet për zgjedhjet vendore 2023. Socialistët do të mbledhin kryesinë në orën 18:00. Në kryesi pritet që të diskutohet përzgjedhja e kandidatëve për kryetar bashkie. Ende nuk është përcaktuar një ditë për zgjedhjet vendore 2023, ndërsa pritet që të mbahen në pranverë, në muajt prill ose maj. Burimet thone se data e zgjedhjeve do të jetë …

Read More »