Tag Archives: kronike

“Premë gishtat dhe u bëmë vëllezër!”/ Nuredin Dumani rrëfen vrasjen monstruoze të nënës së trafikantit të njohur në 2013

Dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani ka hedhur dritë mbi vrasjen e Fatmira Dedajt më 14 shtator 2013, një vit pasi kishte nisur të kërkonte të gjente autorët përmes drejtësisë. Dëshmia e Nuredin Dumani: “…Gjatë diskutimit Festim Qoli më tha, po më ngushton nëna Ervis Dedes, kjo pasi po interesohej vazhdimisht në Prokurori për vrasjen e djalit dhe …

Read More »

Arrestohet hajduti serial i banesave në Tiranë

Tiranë Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Flagranca”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 1. I maskuar dhe nën kërcënimin e dy thikave, vodhi me dhunë disa bizhuteri në një banesë, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga 39-vjeçari. Autori i dyshuar, me precedent të mëparshëm kriminal për armbëmbajtjes pa leje dhe “Goditje për shkak të detyrës”. Në vijim …

Read More »