Tag Archives: Kreu i Komisionit të Jashtëm Parlamentar Italian:

Kreu i Komisionit të Jashtëm Parlamentar Italian: Shqipëria gati për konferencën e parë ndërqeveritare!

Presidenti i Komisionit të Jashtëm Parlamentar Italian, Piero Fassino në një intervistë ekskluzive në Report Tv është shprehur se Shqipëria ka bërë përparim në reforma dhe sipas tij është gati për të çelura negociatat me Bashkimin Europian. Në emisionin ‘Repolitix’, Fassino është shprehur se Italia është dakord që të thirret konferenca ndërqeveritare për hapjen e negociatave, duke thënë se ky …

Read More »