Tag Archives: krenar

QYTETI, QE S’ME BEN TE NDJEHEM KRENAR

Ymer Nurka Jetoj ne nje qytet te lashte, ku ekspertet e deshifrojne rreth 3000 vjeçar; porta e “supertrades” se pare te lashtesise se quhajtur Egnatia. Eksperte, te cilet hiqen sikur dine gjithçka per kete qytet, duke filluar me themelimin e tij, ku sipas versionit te tyre, paskan qene “Kolonet Greke”. E natyrisht pastaj kepusin ca thenie, qe nuk i verifikon …

Read More »

Veliaj me ekipin e vajzave të Tiranës, kampione në volejboll: Krenar pas 9 vitesh

Ekipi për femra i Sport Klub Tiranës fitoi Kupën e Shqipërisë në volejboll, duke e sjellë këtë të trofe në kryeqytet pas 9 vitesh pritje. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, përgëzoi vajzat që sollën trofeun e 11-të për SK Tiranën dhe nënvizoi se investimet në sport sjellin rezultatet. Ekipi për femra i Sport Klub Tiranës fitoi Kupën e …

Read More »

Shqiptarja fiton çmimin prestigjioz të modës, Rama shpreh publikisht krenarinë

Të martën në mëngjes, stilistja shqiptare e veshjeve për gra, Nensi Dojaka u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët e rinj. Ajo domonoi mes 1,900 aplikantë nga 110 vende të ndryshme të botës, duke fituar shumën prej 300,000 € dhe menaxhimin njëvjeçar nga fondacioni i njohur. Lidhur me këtë sukses, ka reaguar mëngjesin e sotëm, …

Read More »

“Çka po bon, mirë, ti qysh je”, aktori i famshëm turk tepër krenar me gjuhën shqipe

Aktori i famshëm turk me origjinë shqiptare, Burak Yörük i ka treguar 1.3 milionë ndjekësve të tij gjuhën e nënës. “Djali i nënës”- shkroi aktori në gjuhën shqipe, krahas një foto të tij. Burak Yörük ka zbuluar gjatë një interviste disa kohë më parë se nëna e tij është me origjinë shqiptare. “Çka po bon, mirë, ti qysh je”, tha ai, teksa …

Read More »