Tag Archives: Kosta Rika

Kosta Rika mposht Japoninë me një gjuajtje në portë, Navas bën pritjen e jetës

Kosta Rika ka marrë një fitore të rëndësishme në Kupën e Botës pasi ka mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 kundërshtarët e Japonisë, në ndeshjen e dytë të Grupit E. Një fitore befasuese për atë që është parë në fushën e lojës, duke parë se takimi Al Rayyan është dominuar nga aziatikët, të cilët kanë qenë disa herë të rrezikshëm, …

Read More »

“Tërmet 7-ballësh” dhe rekord, Spanja e frikshme me 7 gola në Doha, “torturon” Kosta Rikën e kap kreun e grupit

Spanja tregohet e pamëshirshme në ndeshjen e parë të Botërorit, teksa fitoi me goleadë 7-0 ndaj Kosta Rikës.Në Doha, siparin e golave e hapi Dani Olmo, që pas një lëvizje të bukur dërgoi sferën në rrjetë.Dyfishimi i shifrave erdhi nga Asensio, pas një asisti të Albas. Spanjollët fitojnë penallti dhe e shndërrojnë në gol me Torres. “Furia e kuqe” do …

Read More »