Tag Archives: koronavirusi

Koronavirusi, 2 humbje jete, po marrin trajtim 98 pacientë

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit janë kryer 1150 testime për koronavirus, prej nga kanë rezultuar 179 qytetarë të infektuar. Ndërkohë, janë regjistruar 2 humbje jete dhe 213 të shëruar në 24 orët e fundit. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 98 pacientë, nga të cilët 10 janë në gjendje më të rënduar. Njoftimi i …

Read More »

Tronditëse! Koronavirusi i merr jetën gruas shtatzënë tek Infektivi

Një grua shtatzënë, e infektuar me koronavirus, mësohet se ka humbur jetën. Sipas news24, viktima ishte 4 muajshe shtatzënë, dhe ndodhej e shtruar të Spitali Infektiv. Gruaja shtatzënë ndodhej e shtruar në reanimacionin e Infektivit prej dy ditësh, por nuk e  ka fituar dot betejën me virusin vdekjeprurës. Ditët e fundit, Shqipëria ka regjistruar bilanc tragjik të viktimave nga covid19. …

Read More »

Tragjike në familjen shqiptare, koronavirusi vret nënë e bir

Nënë e bir kanë humbur jetën dje në Kosovë si pasojë e covid19. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Arifi nga Zhegra, pasi nëna Sadije Arifi dhe djali i saj, Agroni, e humbën betejën me COVID-19. Haziri ka thënë se kjo është dhimbje e madhe për të gjithë dhe duhet t’i ndërgjegjësojë …

Read More »

SHIFRA ALARMANTE/ Mbi 500 raste të reja në 24 orët e fundit, 2 persona humbin betejën me koronavirusin

Ministria e Shëndetësisë: 6662 testime, 522 raste të reja, 2 humbje jete dhe 98 të shëruar në 24 orët e fundit Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 6662 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 522 qytetarë, në këto bashki: 193 raste në Tiranë, 75 në Shkodër, nga 22 raste në …

Read More »