Tag Archives: klubet

Klubet e Premier Leauge kërkojnë përjashtimin e Manchester City-t

Të gjitha ekipet e Premier Leauge janë duke kërkuar që skuadra e Manchester Citz-t të përjashtohet nga elita e futbollit anglez, në rast se ata shpallen fajtor për shkelje të rregullave “Fair Play” financiar. Sipas asaj që shkruan britanikja, “The Sun”, klubet e Premier League-s kërkojnë një vendim të shpejtë, dënimin e kampionëve në fuqi para përfundimit të sezonit. Martin …

Read More »

Dortmund dhe Bayern Munich e mbyllin ndeshjen që në pjesën e parë, klubet përkatëse marrin tre pikët

Dortmund ka arritur të fitojë sot ndaj Bochum me rezultatin e pastër 3-0. Të verdhtë e Bundesligës kanë arritur të mbyllin ndeshjen që në pjesën e parë. Në minutën e 8-të ishte Moukoko i cili zhbllokoi sfidën. Pak minuta më pas, në të 12-tën, Reyna dyfishon shifrat nga pika e bardhë e penalltisë. Për të mos u mjaftuar me kaq, …

Read More »