Tag Archives: Kërcënoi drejtësinë

Deklaratat e Ramës për SPAK-un, Këlliçi: Kërcënoi drejtësinë

Deputeti demokrat dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Belind Këlliçi, ka dënuar deklaratat e kryeministri Edi Rama për organet e drejtësisë e sidomos ndaj SPAK-ut gjatë Kongresit të PS. Në një deklaratë për mediet, Këlliçi tha se kryeministri kërcënoi drejtësinë duke i bërë presion për shkak se zyrtarët dhe qeveritarët e tij e kanë shkelur ligjin. Ndër të tjera, Këlliçi …

Read More »