Tag Archives: Kemi rritur eksportet

“Kemi synim 1 miliard eksporte”/ Rama: Kemi rritur eksportet me 14% në dy muaj

Kryeministri Edi Rama ndodhet në takim me importues, eksportues dhe përfaqësues të zinxhirit të furnizimit me mallrat e shportës. Edi Rama: Kjo është situatë krize, nuk është situatë të jetojmë sikur asgjë nuk ka ndodhur. Do vazhdojmë të mbështesim ata që janë në nevojë, mbi gjysmë milioni që do të përfitojnë mbështetje direkt për tre muaj resht, do të mbështesim …

Read More »