Tag Archives: “Katar 2022”/

Publikohet kënga zyrtare për Kupën e Botës “Katar 2022”

Ylli i hip hopit, Nicki Minaj, është bashkuar me artistin kolumbian Maluma dhe këngëtaren libaneze Moriam Fares   dhe kanë kënduar këngën zyrtare për  Kupën e Botës në Katar. Kënga “Tukoh Taka”, pëkthyer Klik klak me tekst në anglisht, spanjisht dhe arabisht, u publikua një ditë më parë dhe është kolona zanore zyrtare e FIFA-s për Kupën e Botës 2022. Maluma …

Read More »

Sulmuesi vihet në diskutim për Katar 2022

Kjo mund të përshkruhet si periudha më e keqe në karrierën e Ronaldos, për sa i përket formës në fushë. Pesë herë fituesi i Topit të Artë po i afrohet ditëlindjes së tij të 38-të, por aktualisht ai ndodhet në një krizë të vërtetë sa i përket karrierë. Ronaldo po vuan tashmë jo vetëm te Manchester United, ku ka humbur rolin e …

Read More »

Katar 2022,Botërori i parë në histori pa Mbretëreshën Elizabeth

Vdekja e mbretëreshës Elisabeth II u prit me shumë pikëllim edhe nga bota e futbollit. Klubet angleze i bënë një nderim të përzemërt dhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, kujtoi se sa shumë Mbretëresha e ka mbështetur botën e futbollit. E lindur në vitin 1926, mund të thuhet gjithashtu se Elisabetha ka qenë një prani e vazhdueshme në Kupën e …

Read More »

Hidhet shorti i Botërorit ‘Katar 2022’: Shqiptarët e Zvicrës kundër Serbisë; Spanja përballet me Gjermaninë

Hidhet shorti i Botërorit 2022 në Doha të Katarit. Nga hedhja e goglave janë përcaktuar 8 grupet me nga 4 skuadra. Nuk kanë munguar grupet e forta të dala nga shortit, ku spikat grupi ku është Zvicra, pasi do të përballet me Serbinë, Brazilin dhe Kamerunin. Po ashtu, dy skuadrat e fuqishme Gjermania dhe Spanja u pozicionuan në grupin E …

Read More »

“Katar 2022”, FIFA hedh sot shortin për grupet e Botërorit

FIFA do të hedhë sot shortin për grupet e Kampionatit Botëror “Katar 2002”. Shorti do të hidhet në Dha, në orën 18:00, për të mësuar 8 grupet me nga 4 skuadra. Pra, 32 skuadrat do të ndahen në 8 grupe, ku secili grup do të ketë maksimumi 2 kombëtare evropiane. Në vazon e katërt do të vendosen tre skuadrat e …

Read More »

“Katar 2022”/ FIFA tregon topin zyrtar të Kampionatit Botëror

FIFA ka treguar topin zyrtar me të cilin do të luajnë 32 skuadrat pjesëmarrëse në Kupën e Botës. Kupa e Botës është planifikuar të zhvillohet në Katar nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor 2022. Kjo do të jetë Kupa e parë Botërore që do të mbahet në botën arabe dhe e dyta e mbajtur në Azi. Kupa e Botës …

Read More »