Tag Archives: kandidat per sekretarin e pergjithshem

Edi Rama kandidat për Sekretar i Përgjithshëm të NATO-s? Kush do jetë kryeministri i ardhshëm…?

Kryeministri Edi Rama është një nga kandidaturat për Sekretar të Përgjithshëm të NATO-s në vend të Jens Stoltenberg. Në garë për këtë post është edhe kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas. Lajmi është bërë i ditur nga akademikja dhe studiuesja e komunikimit, Suzana Starikov, e cila shkruan se vetë SHBA kërkon që drejtuesi i NATO-s pas Stoltenberg të jetë një nga …

Read More »