Tag Archives: Kampionati Europian i Mundjes

Kampionati Europian i Mundjes, Shqipëria kthehet me medalje bronxi, Dudaev: Jam shumë krenar që përfaqësoj këtë vend

Sporti i Mundjes dhe Peshëngritjes janë dy disiplina në të cilat Shqipëria ndër vite është përfaqësuar denjësisht, mdaje duke u kthyer shpesh herë me medalje nga kompeticione europiane dhe botërore. Kështu ka ndodhur edhe në Kampionatin Europian të Mundjes që u zhvillua në Budapest ku sportisti që përfaqëson Shqipërinë, Islam Dudaev është vlerësuar me medalje bronxi. Medalja e fituar nga …

Read More »