Tag Archives: jeten

Rama për muxhahedinët: Mbështetje për t’u siguruar jetën, jo lëvizjen e tyre politike!

Kryeministri Edi Rama deklaron se “muxhahedinët kanë ardhur në Shqipëri për t’u marrë në mbrojtje për jetën e tyre dhe operacioni në këndvështrimin tonë është i natyrës humanitare”. Gjatë një interviste televizive, Rama tha se “kemi filluar një proces komunikimi me ta për të bërë të qartë se duhet të ketë një kornizë shumë të respektuar të një marrëveshje, e cila në …

Read More »

COVID-19 i merr jetën shqiptares 28-vjeçare shtatzënë, të afërmit rrëqethin me dedikimet e tyre

Një vajzë shtatzënë 28-vjeçare nga Vushtrria është ndarë nga jeta si pasojë e infektimit nga COVID-19. Mësohet se bëhet fjalë për grimieren Liberta Selaçi. Për vdekjen e saj kanë njoftuar edhe familjarët. Ata kanë njoftuar se varrimi bëhet sot në varrezat e fshatit në prezencë të familjarëve të ngushtë dhe nuk do të ketë të pame. “NJOFTIM! Te nderuar dashamire, …

Read More »

Shkoi të peshkonte, humb jetën tragjikisht 57-vjeçari në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Picallë në Tiranë, ku një 57-vjeçar ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me energjinë në momentin që ishte duke peshkuar. 57-vjeçari me iniciale K.D ka humbur jetën rreth orës 17:10. Njoftimi i policisë: Tiranë/Informacione paraprake. Rreth orës 17:10, në fshatin Picallë, dyshohet se duke peshkuar ka rënë …

Read More »

Përpjekja për një fëmijë është një kohë emocionuese për ju dhe një vendim që do të ndryshojë në mënyrë dramatike tërë jetën tuaj

Sidoqoftë, mund të jetë gjithashtu një kohë stresuese, veçanërisht nëse jeni duke luftuar për të mbetur shtatzënë. Për t’ju ndihmuar gjatë kësaj kohe në udhëtimin tuaj për t’u bërë prindër, lexoni një udhëzues të thjeshtë: Ndiqni ciklin tuaj menstrual Pasi të keni ndaluar kontracepsionin, nuk do ta dini që jeni shtatzënë në javët e para. Sidoqoftë, presioni shtesë i vendosur …

Read More »

E rëndë/ Po peshkonte me gjenerator, humb jetën 56-vjeçari në Bulqizë (FOTO)

Një 56-vjeçar nga Bulqiza i identifikuar si Ramazan Murrja ka humbur jetën pasditen e sotme, pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike, ndërsa ishte duke peshkuar me gjenerator në lum. Ngjarja ka ndodhur tek Zalli i Bulqizës, në vendin e quajtur “Tre Çezmat”. Ende nuk bëhen me dije detajet për ngjarjen e rëndë, ndërsa policia ka mbërritur menjëherë në …

Read More »

Lexoni 5 këshilla nga Jennifer Lopez që do të ndryshojnë jetën tuaj

Jennifer Lopez është  ka qenë në botën e biznesit të shfaqjes për më shumë se 30 vjet. Ajo u bë e famshme si valltare, këngëtare dhe aktore. Sot, e famshmja J.Lo ka tri martesa, dy fëmijë, mbi 20 filma, nëntë albume në studio, një linjë kozmetike dhe disa marrëdhënie për të cilat gumëzhinte e gjithë bota. Jennifer ka shumë këshilla, …

Read More »