Tag Archives: Italia i gjen zgjidhje importit

Italia i gjen zgjidhje importit të gazit gati marrëveshja me Algjerinë

Kryeministri i Italisë Mario Draghi do të vizitojë Algjerinë të hënën për të nënshkruar një marrëveshje për rritjen e importeve të gazit natyror. Draghi do të udhëtojë me një delegacion që pritet të përfshijë kreun e grupit italian të energjisë (Eni), Claudio Descalzi , ministrin e Jashtëm, Luigi Di Maio dhe ministrin e tranzicionit të energjisë Roberto Cingolani, tha një …

Read More »