Tag Archives: Irak

Hakmarrja turke për aktin terrorist, godet 89 objektiva të kurdëve në Siri dhe Irak

Turqit kanë nisur avionët e tyre për të bombarduar bazat që planifikuan sulmin terrorist në Stamboll. Sipas tyre janë kurdët pas këtij akti terrorist, ndaj kanë goditur deri më tani 89 objektiva kurde në Siri dhe Irak. Turqia ka nisur një operacion ushtarak në Siri dhe Irak për të goditur celulat terroriste që sipas saj cënojnë sigurinë kombëtare turke. Ky …

Read More »