Tag Archives: investigimi

Rikthimi i frikshëm i dosjes ‘Tropoja’/ Investigimi: Kush e vrau kushëririn e Fatmir Haklajt ditën e 22-vjetorit të ekzekutimit të të afërmve të bosit të drogës

Tropoja, ky peizazh mbresëlënës në kufirin më verior të Shqipërisë, kishte vite të largëta që nuk tronditej nga krimi. Aq sa kohët e errëta të përplasjeve mizore midis bandave, dukeshin të harruara dhe thjesht një zgjim i keq, historish rrëfenjash dhe bëmash që nuk kanë lidhje me atraksionin dhe potencialin e turistik që të dhuron sot kjo zonë. Kjo të …

Read More »

Ndërhyrja në zonat e mbrojtura dhe parqet kombëtare ‘infekton’ edhe Llogoranë

Ndërhyrja në zonat e mbrojtura dhe parqet kombëtare tashmë ka ‘infektuar’ edhe zonën e Llogorasë. Burime raportojnë se, në territorin e Parkut të Llogorasë, ka nisur hapja e disa pikave për ndërtimin e guroreve me qëllim nxjerrjen e gurit dhe inerteve. Pas denoncimit nga ana e banorëve, në terren kamera, ka fiksuar dy pika ndërhyrjesh në zonë, ku mjetet e …

Read More »