Tag Archives: infrastrukturën në Lviv

Sulmet me raketa shkatërrojnë infrastrukturën në Lviv

Të paktën pesë persona raportohet se u plagosën gjatë fundjavës pasi dy raketa goditën Lviv, një qytet në Ukrainën perëndimore që ishte kursyer më parë nga sulmi brutal i Rusisë, thanë zyrtarët lokalë. Sipas kryetarit të bashkisë së qytetit, Andriy Sadovyi, një nga raketat goditi një objekt magazinimi të karburantit, duke shkaktuar zjarr dhe “dëm të konsiderueshëm” në objektet e infrastrukturës së …

Read More »