Tag Archives: Inceneratorët i kushtuan buxhetit

Inceneratorët/ Ky është çifti i 95-vjeçarëve me pasuri 30 milionë dollarë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, denoncoi sot fakte të reja për aferën e inceneratorëve.Kryemadhi tha se janë disa kompani, që së bashku, kanë kryer evazion fiskal në vlera të mëdha parash. Mes të tjerash, kryetarja e LSI tregoi rastin kur një çift 94 dhe 95 vjeç kanë blerë një biznes 30 milionë dollarë. Bëhet fjalë pikërisht për dy të moshuarit …

Read More »

Inceneratorët i kushtuan buxhetit 86 mln € deri në 2021, Elbasan-Fier në listën e investimeve

10.6 miliardë lekë ose 86 milionë euro, i kanë kushtuar buxhetit të shteti deri në vitin 2021 tre inceneratorët e Elbasanit, Fierit dhe Tiranës. Pagesat për të tre janë dhënë gjatë periudhës 2015-2021 kur ka nisur edhe zbatimi i kontratës së parë koncesionare për inceneratorin e Elbasanit, sipas Monitor nga të dhënat e përpunuara të Ministrisë së Financave. Projektet e inceneratorit të …

Read More »