Tag Archives: Ibrahim El Salih (Lekica)

Përkrahte ISIS, 56-vjeçari nga Kukësi kërkon gjykim të shkurtuar: Jam i penduar

Ibrahim El Salih Lekica ka kërkuar gjykim të shkurtuar në gjykatën e Posaçme ndërsa akuzohet për terrorizëm. Në seancën e së premtes do të vendoset nëse pranohet gjykimi i shkurtuar apo jo. Sipas SPAK, ka bërë thirrje në rrjetet sociale në mbështetje të ISIS, po në marrjen në pyetje gjatë fazës së hetimeve ke shfaqur pendesë. Hetimet e SPAK janë bërë …

Read More »

Terrorizmi, arrestohet një 56 vjeçar nga Kukësi

Një 56 vjeçar nga Kukësi, Ibrahim El Salih (Lekica) u arrestua nga specialistët e Drejtorisë së Antiterrorit, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës si i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Nxitja, thirrja publike dhe propaganda për kryerjen e veprave me qëllime terroriste”. Sipas të dhënave të shpërndara nga policia, i dyshuari “postonte me profile false në rrjetet …

Read More »