Tag Archives: i ftohti polar

Vranësira dhe ulje temperaturash, sot mbërrin në vendin tonë i ftohti polar

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot kryesisht të vranët. Pritet të ketë edhe reshje të izoluara në veri të vendit. Duke nisur nga sonte në mbrëmje temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme pasi vendi ynë do përfshihet nga i ftohti polar. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie …

Read More »