Tag Archives: Hysni Gucati

Specialja i dënoi Gucatin e Haradinajn – por, a mund të kthehet vendimi prapa?

Sipas njohësve të çështjeve juridike, vendimi i ditës së mërkurë i Gjykatës Speciale ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj, për t’i shpallur fajtorë dhe dënuar me katër vjet e gjysmë burgim, nuk është fuqiplotë dhe si rrjedhojë mund të kundërshtohet në Apel. Tashmë sipas tyre gjithçka është në dorën e …

Read More »