Tag Archives: Granada

Myrto Uzuni: Kam oferta nga La Liga, Premier League dhe Katari, te Granada më duan kapiten

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit dhe Granadas, Myrto Uzuni zbulon për emisionin “Zona Gol” në SuperSport se për të ka oferta nga pesë klubet e para të La Liga-s dhe nga nga Premier League. Uzuni tregoi ndër të tjera se sekreti i formës së tij të mirë është puna dhe përkushtimi total ndaj futbollit. Ndërsa thekson se Granada është shumë e …

Read More »

Granada “shpërblen” Uzunin, sulmuesi rinovon kontratën në Spanjë

Myrto Uzuni ka rinovuar kontratën me Granadan. Klubi spanjoll ka vendosur që të vazhdojë bashkëpunimin me lojtarin shqiptar të paktën deri në vitin 2026. Lajmi është konfirmuar nga Granada, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Në sezonin e parë në La Liga, Uzuni ka shënuar 1 gol në 15 ndeshje. Këtë edicion në La Liga 2, shifrat janë …

Read More »