Tag Archives: godet Kalabrinë

Tërmeti 4.3 ballë godet Kalabrinë

Një tërmet goditi paraditen e sotme jugun e Italisë. Mediat vendase raportojnë se lëkundjet ishin 5.3 ballë dhe me thellësi 10 km. Kjo ka bërë që lëkundjet të ndihen dhe shkaktojnë panik për qytetarët. Epiqendra e tërmetit ishte në zonën e Vibonese, Kalabri. Nxënësit e shkollave, por jo vetëm u evakuuan në mënyrë urgjente. Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale …

Read More »