Tag Archives: Giroud

Giroud dhe Mbappe dhurojnë show, Franca triumfon me “poker”

Franca ka dhuruar spektakël ndaj Australisë duke triumfuar 4-1. Ai që shkëlqeu në këtë takim ishte Giroud i cili realizoi 2 dopietë duke barazuar legjendën Henri me 51 gola. Ndërkohë, për “gjelat” realizoi dhe Rabiot e Mbappe. Sa i përket Australisë ata shënuan të parë me Goodwin 9′ por më pas Franca e ktheu në shëtitje ndeshjen. Në ndeshjen e …

Read More »