Tag Archives: frenat e Britanise

Gati për të marrë “frenat” e Britanisë? Kush është Rishi Sunak

Kanë mbetur vetëm disa orë përpara se Rishi Sunak të bëhet Kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar, gjë që do ta bëjë atë udhëheqësin e parë britanik me origjinë indiane – një zhvillim vërtet domethënës për kombin britanik dhe veçanërisht për Partinë Konservatore. Me përjashtim të një surprize të madhe nga pretendentja Penny Mordant, Sunak pritet të jetë i vetmi pretendent …

Read More »