Tag Archives: Formacionet zyrtare të miqësores

Formacionet zyrtare të miqësores Shqipëri-Spanjë, Cikalleshi dhe Broja

Në prag të sfidës, janë publikuar edhe formacionet e miqësores Shqipëri-Spanjë. Nga kombëtarja, trajneri Italian Eduardo Reja nuk ka supriza përveç portës që do të mbrohet nga Etrit Berisha. Në mbrojtje, konfirmohet treshja Gjimshiti-Kumbulla-Ismajli. Bare, Laçi dhe Gjasula qëndrojnë në mesfushë, ndërsa krahu mbrohet nga Hysaj dhe Balliu. Në sulm, Reja ka hedhur Armando Brojën dhe Cikalleshin. Shqipëria 3-5-2: Berisha, Gjimshiti, …

Read More »