Tag Archives: fillon shpimet

Miliona metër kub gaz, Greqia fillon shpimet përballë Sarandës ndërkohë që Çështja e Detit me Shqipërinë nuk është zgjidhur

Ministria e Energjetikës së Greqisë ka njoftuar gjatë ditës së sotme sipas mediave lokale për nisjen e shpimeve me qëllim kërkimin e gazit dhe naftës në dy zona të rendësishme për grekët siç janë deti Jon si edhe rajoni përreth Kretës ku pritet të zbulohen sasi të mëdha gazi, raporton abcnews.al. Protothema raporton se gjithçka është në rrugën e duhur …

Read More »