Tag Archives: Falafel

Falafel qofte orientale me qiqra

Gjëja interesante e këtij specialiteti të Lindjes së Mesme është se bëhet pa mish, ndërsa përbërësit kryesorë janë qiqrat dhe erëzat Përbërësit: ? 250 g qiqra të papërpunuara ? 1 lugë çaji sodë buke ? 1 qepë e vogël ? 2 thelpinj hudhre ? 3 lugë miell ? 2 lugë çaji kripë ? 1 filxhan majdanoz ? gjysmë filxhani koriandër …

Read More »