Tag Archives: : Escobar dhe Lajçak/

Osmani: Escobar dhe Lajçak/ S’do pranojmë model shteti jofunksional në Kosovë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani deklaroi se nuk do të pranojë asnjë lloj modeli apo propozimi për krijimin e strukturave paralele serbe në Kosovë. Pasi kreu homazhe me kryeministrin Albin Kurti në varrin e Heroit të Kosovës Zahir Pajaziti, Osmani tha se do të takohet me zv/ndihmës-sekretarin e SHBA për Ballkanin dhe Euroazinë Gabriel Escobar dhe Përfaqësuesin e Lartë të …

Read More »