Tag Archives: Ermonela Felaj

Tensionohet situata në Kuvend: Berisha rrethohet nga garda në foltore, ndërpritet seanca

Kërkesa e deputetes Elda Hoti për t’i lënë rradhën e saj të fjalës Sali Berishës ka sjellë debate në Kuvend. Por kjo kërkesë nuk u pranua nga nënkryetarja Ermonela Felaj. Besnikët e Berishës, si Flamur Noka, Oerd Bylykbashi dhe Luçiano Boçi kërkuan që t’i jepej fjala Berishës pasi sipas tyre rregullorja e lejon që të marrë radhën e një deputeti tjetër. …

Read More »

Akuzat e Ramës ndaj SPAK/ Bylykbashi: Haptazi presion. Felaj: PS e ka detyrim moral të ndërhyjë

Akuzat e kryeministrit Edi Rama ndaj SPAK për të hetuar presidentin Ilir Meta dhe ish kryeministrin Sali Berisha kanë ‘përplasur’ në qëndrime deputetët Oerd Bylykbashi dhe Ermonela Felaj. Të ftuar në emisionin ‘Politiko’ në Top News, demokrati Bylykbashi thotë se deklaratat e Ramës janë haptazi presion ndaj SPAK “SPAK kur u ndërtua si ligj me konsensus e konceptuam për tu …

Read More »