Tag Archives: epidemiologu

Shifrat e larta të Covid-19 në Shqipëri, epidemiologu Alimehmeti njofton lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka ndarë një lajm pozitiv për të gjithë qytetarët shqiptarë. Duke theksuar se kulmi i valës së pandemisë ka kaluar një javë më parë, mjeku bën të ditur se sot është dita e parë që janë ulur rastet aktive gjatë valës BA.5. Po ashtu, Alimehmeti tregon se prej javësh numri i të shtruarve në spital vijon të …

Read More »

Alarmi për variantin “Delta” të Covid/ Epidemiologu: Ja çfarë e pret Shqipërinë

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti ishte sot i ftuar në emisionin “Top Talk”, ku foli për situatën e infektimeve me Covid 19 në vend. Javët e fundit, në mbarë botën po raportohen raste në rritje të të infektuarve me koronavirus, dhe kjo sipas ekspertëve, vjen si pasojë e variantit të ri, të njohur si “Delta”. Në Shqipëri, ende nuk është konfirmuar …

Read More »