Tag Archives: Enver Bytyçi.

Gracka e Edi Ramës dhe Aleksandër Vuçiqit/ Milo Gjukanoviq drejt përplasjes me Dritan Abazoviçin

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, edhe njeherë e ka bërë të ditur qëndrimin e tij sa i përket “Open Balkanit”. Pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, të dy presidentet mbajtën qëndrimin se bashkëpunimi rajonal duhet promovuar përmes Procesit të Berlinit. E qëndrimi i Osmanit dhe Gjukanoviqit kundër “Open Balkanit” ka nxitur reagimin e kryeministrit të Shquipërisë, Edi Rama, …

Read More »