Tag Archives: Eksperti i kriminalistikës

Si ra eksperti i kriminalistikës ‘pre’ e vjedhjes nga pastruesja ‘VIP’: Ka qenë në shtëpinë tonë kur po lyenim, e njohën…

Ervin Karamuço, eksperti i kriminalistikës është një prej personave që ka rënë pre e vjedhjes nga ana e pastrueses Rozeta Dobi. Ai vetë e ka konfirmuar këtë fakt duke theksuar se ajo ka marrë një unazë floriri në banësën e tij e cila ka qenë me një dedikim të veçantë. Karamuço thekson se Dobi e ka marrë atë unazë ditën …

Read More »

Arrestimi i tre të rinjve në Gramsh, eksperti i kriminalistikës: Faktet që janë agjentë të “GRU”, pse mund të lirohen?

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka deklaruar se tre të arrestuari në Gramsh janë spiunë rus. Sipas tij, të gjitha faktet kanë vërtetuar se të paktën dy të arrestuarit i përkasin GRU-së, ruse dhe paguhen. Ai ka shtuar se që nga 7 marsi Shqipëria është në “luftë” me Rusinë, pasi kjo e fundit na shpalli vend jo miqësor. “Koha nuk …

Read More »

“Në Kremlin ka shumë dhimbje koke”/ Incidenti në Gramsh, eksperti bën deklaratën e fortë

Eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço ka reaguar në rrjetet sociale pas incidentit që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Uzinën ushtarake në Gramsh, ku dy shtetas rusë dhe një ukrainas tentuan të futeshin në bazë dhe sulmuan me spraj dy ushtarakët. Karamuço shkruan se këtë ngjarje e ka paralajmëruar para 4 muajsh. Reagimi i plotë: Përpara 4 muajsh paralajmërova rrezikun rus …

Read More »

Kosova ndaloi spiunen ruse/ Paralajmërimi i ekspertit të kriminalistikës: Një tjetër vjen në Shqipëri

Dy ditë më parë, Kosova ka ndaluar në hyrje të territorit të saj, Daria Aslamova, e cila nga shumë shtetet është vërtetuar se ka qenë e angazhuar në spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse, duke u fshehur edhe nën profesionin e gazetares. Ndërkohë sot, eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço duke reaguar për rastin në fjalë ka paralajmëruar se një tjetër ruse …

Read More »

“Shqipëria, vend përpunimi i kokainës”- Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin: Bandat s’kanë më interes për kanabis

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka ngritur alarmin se Shqipëria po shndërrohet në një vend për përpunimin e drogave të forta, si heroina apo kokaina. Teksa komentoi raportin e publikuar sot për kultivimin e kanabisit, ku Shqipëria renditej e shtata në botë, Karamuço u shpreh në “Open” se është e vërtetë që ka një ulje të kanabisit në vend, pasi …

Read More »

Dosja ‘Plumbi i artë’/ Eksperti i kriminalistikës, Karamuço bën deklaratën e fortë: Bandat e krimit kanë folur edhe me disa politikanë, pritet arrestimi i 90 persona

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka folur mbrëmjen e sotme në një emision televiziv për dosjen e bujshme “Plumbi i artë”, ku bëri deklaratën e fortë duke thënë se pritet arrestimi i 90 personave. Ai theksoi se përmes përgjimeve të tabulateve, ka dyshime se bandat e krimit kanë folur edhe me disa politikanë. “Kanë dalë disa informacione sipërfaqësore, kam informacione …

Read More »