Tag Archives: Edi Reja

Incidenti i Rejas në aeroport, batuta mes delegacionit dhe policëve gjatë momenteve të “ankthit”

Një incidet i ndodhi trajnerit të Kombëtares Edi Reja, i cili u bllokua për disa minuta nga policia e kufirit në Spanjë, sepse karta e tij italiane e identitetit ishte dëmtuar. Trajnerit italian ju desh 20 minuta pritje për të mundësuar kalimin në avion me policinë e cila kreu procedurat e nevojshme. Sipas protokollit, policët nuk lanë askënd nga ekipi …

Read More »

Reja në ankth, dëmtohet titullari i kombëtares

Lajme aspak të mira vijnë nga Spanja për trajnerin e kombëtares shqiptare të futbollit. Mesfushori “kuqezi” Keidi Bare ka mbetur i dëmtuar në ndeshjen e Espanyolit ndaj Athletic Bilbaos. Bare u aktivizua në minutën 46’ në sfidën në transfertë që u mbyll me fitoren 0-1 të Espanyolit, por qëndroi për 15 minuta në fushë, pasi u dëmtua në minutën e …

Read More »

Trajneri Reja: Përqendrim, përulësi dhe zgjuarsi! Duam të fitojmë grupin

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në muajin qershor, ato ndaj Islandës në transfertë më 6 qershor dhe ndaj Izraelit në shtëpi më 10 qershor. Pas këtyre dy sfida skuadra kuqezi do të luajë edhe një miqësore me Estoninë në stadiumin “Air Albania” më 13 qershor. Trajneri i kombëtares, Edoardo Reja foli …

Read More »

Reja promovon stadiumin: “Air Albania”

UEFA është kritikuar jo pak që zgjodhi “Air Albania”-n për finalen e Conference League, pikërisht për shkak të kapacitetit, megjithatë trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja ka përkrahur zgjedhjen, duke folur me superlativa për impiantin më të madh dhe modern në Shqipëri. Trajneri italian, duke folur për mediat vendase, tha se stadiumi “Air Albania” është një “thesar”, që ofron dukshmëri …

Read More »