Tag Archives: e presidentit turk

Gazeta greke Ekathimerini komenton vizitën e presidentit turk

Vizita e fundit e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan në Shqipëri ishte ndryshe nga të tjerat në të kaluarën. Sigurisht që kryeministri shqiptar Edi Rama e trajtoi me tapet të kuq, por emocionet e dikurshme munguan në mënyrë të dukshme. Populli dhe klasa politike u ndanë. Vendimi i Erdoganit për të vizituar në përvjetorin e vdekjes (17 janar 1468) të …

Read More »