Tag Archives: e ministres Xhaçka

Grupi i Alibeajt çon në ‘GJK’ mandatin e Xhaçkës: Rast unik, ku një ministre shpallet edhe investitore strategjike

Grupi i Alibeajt ka depozituar sot në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për shpalljen të pavlefshëm mandatin e deputetit për ministren për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka. Në një dalje për mediat, Gazmend Bardhi, është rast unik në botë kjo që ndodh në Shqipëri, ku një ministre shpallet dhe investitorë strategjike, ku i jepet pronë publike për të investuar …

Read More »